Steaky s koriandrem
Přísady:
Hovězí květová špička, šalotka, česnek, cizrna, libanonský chléb, třtinový cukr, olivový olej, chilli paprička, hlávkový salát, čerstvá máta, čerstvý koriandr, kmín.Postup:
Hovězí špičku očistíme, omyjeme, osušíme a nakrájíme na silnější steaky. Pouze rukou lehce naklepeme. V míse smícháme nasekanou čerstvou mátu, čerstvý koriandr, rozmělněné stroužky česneku, chilli omáčku, jemně nakrájenou šalotku, třtinový cukr a olivový olej. Směs rozdělíme na steaky, necháme chvíli marinovat a pak je opečeme na rozpálené grilovací pánvi, podle požadované míry propečení. Upečené steaky necháme v teple asi deset minut odležet a pak je ostrým nožem nakrájíme na plátky.
Podáváme s rozpečeným libanonským chlebem, listy čerstvého salátu, nasekanou chilli papričkou a humusem. Ten připravíme z rozmixované měkké cizrny, prolisovaného česneku, kmínu a olivového oleje.