Sumeček s dýňovou kaší
Přísady:
Filet ze sumečka afrického, máslová dýně, brambory, máslo, kokosové mléko, strouhaný kokos, dýňová semínka, olivový olej, řeřicha, čerstvá petrželka, pepř, sůl.Postup:
Omytou dýni oloupeme, rozpůlíme a vydlabeme semínka. Omyté brambory oloupeme. Dýni i brambory nakrájíme na přibližně stejně velké kousky. V hrnci rozehřejeme olivový olej s hrudkou másla, vsypeme zeleninu a pět minut opékáme. Zalijeme vodou tak, aby byla zelenina ponořená, přivedeme k varu a vaříme čtvrt hodiny doměkka. Zeleninu slijeme, vlijeme kokosové mléko, rozmixujeme na pyré, osolíme a opepříme. Strouhaný kokos a dýňová semínka opečeme nasucho na rozpálené pánvi a dáme zatím stranou. Pod tekoucí vodou omyté, osušené filety sumečka osolíme a opepříme čerstvě mletým pepřem. Na pánvi rozehřejeme máslo a filety ryby opečeme z obou stran pět minut.
Sumečka podáváme s dýňovým pyré, ozdobíme praženými dýňovými semínky a kokosem. Zasypeme řeřichou a snítkami čerstvé petrželky.